Hakkımda

Merhaba, ben Aydoğan Aykanat.

22 Temmuz 1993‘te Aydın, Efeler‘de dünyaya geldim. Küçüklüğümden beri meraklı olduğum teknoloji ile ilk olarak annemin yanlış hatırlamıyorsam 2002 yılından itibaren kullanmış olduğu adını hatırlayamadığım ilginç bir marka olan cep telefonu ile tanıştım. Ardından 2005 yılında hediye olarak alınan Casper marka bilgisayarım ile bilgisayara geçiş yaptım. Aynı zamanda demlerine yetiştiğim Dial-Up bağlantı sağlayan İxir üzerinden internete erişmeye çalışır, MSN profilimde şekilli yazılar yazardım. Ardından Quake, Doom gibi oyunların keyfini sürer, Counter Stirke 1.5 ile heyecan yaşardım. Tabii Winamp’ı da unutmamak gerekli.

Bu zamanları atlattıktan sonra hem cep telefonu hem de bilgisayar noktasında bozarak, çökmesine neden olarak, yani defalarca yanlış şeyler yapıp teknolojinin doğrusunu öğrenmeye başladım. Klasik geek gibi mahallenin teknolojik her türlü alet edevat noktasında teknik servisi gibi hiç bilmediğim cihazları bile tamir edebilir, sorunlarını çözebilir konuma geldim. Evet, evet. Formatçı Aydoğan kişiliğim devam ediyor hala 🙂

Bu devir geçip artık internetin ve diğer teknolojilerin ülkemizde hızla yaygınlaşması sonrası internet üzerinden yerli-yabancı teknoloji sitelerini takip eder, yeni telefonları, konsolları ve bilgisayar teknolojilerini takip eder hale geldim.  O forumların furya olduğu zamanlarda ise yüzlerve forumda aktif olarak takıldığımı net bir şekilde söyleyebilirim.

Şimdiye kadar geçen bu teknoloji ve internet ile iç içe zamanımın ardından bu kadar merak ve isteğe tepkiymiş gibi Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi‘nde Yabancı Dil, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi‘nde ise Karşılaştırmalı Edebiyat bölümlerini okudum.

Şimdi ise Aralık 2014 tarihinden bu yana yer aldığım İzmo Bilişim bünyesindeki Webtekno‘da editörlük yapmaktayım ve aynı zamanda video içerikler de üretiyorum. Çeşitli kongre ve fuarlara giderek artık teknolojiyi seyreden değil, sektörün içinde bulunarak sizlere aktarmayı seçtim. Oldukça da mutluyum. Bakalım zaman bizlere neler gösterecek..

Beni sitemin sağ üst köşesinde bulunan sosyal medya hesaplarımdan takip edebilir, herhangi bir konudan hiç çekinmeden aydoganaykanat@gmail.com adresinden e-posta yollayabilirsiniz. Yalnız basın bildirimleri ve işim ile alakalı olanları aydogan@webtekno.com adresine rica edeceğim, görüşmek üzere 🙂